
Falcon Electonics a lansat campania „Ia-ți originalul!" prin care îi încurajează pe cumpărători să achiziționeze sisteme de navigație cu software original. Profitând de prezența la raft a noii game de sisteme de navigație Navon, Falcon Electronics promovează popularul software de navigație – iGO8 original. „Vrem să le reamintim șoferilor avantajele de care profită mizând pe un soft original și, în același timp, ne bucurăm că le oferim șoferilor o experiență completă de navigație cu noua gamă Navon ce beneficiază de avantajele softului iGO8 original. Cele mai noi funcții, navigare ușoară și rapidă și un design mai atrăgător sunt înglobate în modelele Navon N490 Plus și Navon N670 Plus. Deloc de neglijat, cei care cumpără produsele Navon cu iGO8 original au acces online la conținut pentru navigație pe www.naviextras.com", precizează Corina Dițu, Marketing Manager Falcon Electronics.
Gama care cuprinde modelele Navon N490 Plus Europa Full și Navon N670 Plus Europa Full oferă sistemul complet de beneficii dat de utilizarea softului iGO8 original. Utilizatorii au acces permanent la update-uri de conținut, garanție și service, dar și servicii pre și post cumpărare. Platforma software solidă asigură viteză de procesare mărită, rularea rapidă a aplicațiilor, afișarea perfectă a graficii 3D. În plus, softul permite stabilirea și vizualizarea tipurilor de traseu în funcție de interese, de la rute multipoint – cu mai multe destinații intermediare pe traseul ales, la rute alternative după consum, timp și experiență la volan.
Campania de sprijinire a achiziției de soft original cuprinde comunicarea pe site-urile și publicațiile de profil a beneficiilor pe care le aduce achiziționarea unui sistem de navigație cu softul original creat pentru acesta și sprijinul pe care utilizatorii îl primesc din partea Falcon Electronics. De asemenea, campania este susținută și la raft de materiale promoționale gândite special pentru a atrage atenția asupra softului iGO8 original. Așa cum Navon ne-a obișnuit, interfața este intuitivă, oferind navigare facilă, cu posibilități multiple de personalizare a meniurilor și a modului de vizualizare a hărților. Tastatura inteligentă permite căutarea și găsirea rapidă a adreselor. La interfața intuitivă se adaugă și un design modern, în pas cu tehnologia actuală.
Cum spune și numele celor două produse, Navon N490 Plus Europa Full și Navon N670 Plus Europa Full oferă cele mai noi hărți, cu detaliere la nivel de număr de stradă, în 40 de țări din Europa. În plus, utilizatorii se bucură de update gratuit al hărților din Europa de Est pentru un an de zile. Aflați mai multe pe www.gps-navon.ro. La adresa http://www.youtube.com/watch?v=GeBAfdBwRL8&list=UUAv6OQxMYUid9WC44D694xg&index=1&feature=plcp, găsiți un film de prezentare pentru aceste produse.
Navon N490 Plus Europa Full și Navon N670 Plus Europa Full se găsesc în magazinele Falcon Electronics din București, Brașov, Iași, Timișoara și Cluj Napoca și online, pe www.store.falcon.ro. De asemenea, sistemele Navon se pot achiziționa de la distribuitorii Falcon din toată țara.
Despre iGO 8
Popular în rândul utilizatorilor din România, software-ul de navigație iGO 8 este o platformă software solidă, ce asigură viteză de procesare mărită, rulare rapidă a aplicațiiilor și afișare perfectă a graficii 3D. Interfața sa este prietenoasă și ușor de folosit, iar funcțiile sale utile și complexe.
Despre Falcon Electronics
Falcon Electronics este liderul pieței românești în domeniul echipamentelor electronice pentru autovehicule. Cu peste 16 ani de experiență în importul și distribuția de electronice auto, Falcon comercializează produse performante, aparținând unor branduri de renume mondial. Compania este importator oficial în România pentru sistemele de securitate Viper, stațiile walkie-talkie și CB radio de la Cobra, detectoarele Escort, Beltronics, Whistler și Cobra, dispozitivele de navigație Navon, car kit-urile Bury și sistemele de sonorizare Kicker. De asemenea, în portofoliul Falcon Electronics se găsesc echipamente multimedia și audio de la Sony și JVC.
Despre Navon
Navon ocupă poziția de lider pe piața sistemelor PND în Ungaria, având o cotă de piață de 50%. În România, brandul Navon este distribuit în exclusivitate prin intermediul Falcon Electronics și prin rețeaua sa de distribuție începând cu anul 2008.





