
Produsele electronice, electrocasnice și IT vor putea fi cumpărate, luni, 14 iulie, cu prețuri reduse cu până la 50%, din rețeaua magazinelor Domo dar și de pe platforma online domo.ro, în cadrul unei noi campanii Pink Monday, concept lansat de companie în urmă cu trei ani. Potrivit unui comunicat al companiei citat de Agerpres, clienții vor avea posibilitatea de a alege dintr-o gamă variată de 400 produse din 40 de categorii electroIT. "Pink Monday vine mereu în întâmpinarea nevoilor consumatorilor, cu cele mai bune oferte. Am compus și de această dată un mix de produse din toate categoriile de preț și cu reprezantare pe majoritatea brandurilor comercializate de Domo astfel încât să oferim posibilitatea cât mai multor clienți să găsească în oferta campaniei produsele potrivite nevoilor lor", precizează Sigmund Klein, director general Digistore SRL, care gestionează platforma online domo.ro.
Prețurile din categoria electrocasnice mici pornesc, în cadrul campaniei, de la 179 lei, pentru un cuptor cu microunde, iar în categoria electrocasnice mari de la 599 lei, pentru un frigider. Pasionații de fotografie și IT pot găsi aparate foto cu prețuri începând de la 199 lei, dar și laptop-uri la doar 1.199 lei.
Conceptul Pink Monday a fost lansat de Domo în urmă cu trei ani, cu scopul de a oferi consumatorilor produsul potrivit, la momentul potrivit, în cele mai bune condiții — atât din punct de vedere al prețului, cât și al serviciilor.
Campaniile Pink Monday organizate de domo.ro în ultimii trei ani au avut rezultate pozitive, compania estimând vânzări de peste un milion de euro numai în această zi.
Domo Retail este unul dintre cei mai importanți jucători din retailul specializat în electroIT din România, deținând o rețea națională formată din peste 90 de magazine cu peste 1.000 de angajați, precum și platforma online domo.ro, care oferă o gamă de 48.500 de produse din 42 de categorii diferite.





