.

Bucuresti, 05 Septembrie 2006 - TOPEX organizează în data de 22 septembrie 2006, orele 9.00 la Hotel JW Marriott, sala Timișoara, Workshop-ul cu titlul 'Moving to the Next-Generation Networks'. 

În contextul în care lumea telecomunicațiilor a intrat într-o epocă nouă, bazată pe sisteme de telefonie IP, este esențial să fim informați asupra noutăților care ne pot aduce benficii majore și reducerea semnificativă a cheltuielilor.

Evenimentul organizat de TOPEX, Vineri, 22 septembrie 2006, face parte dintr-un proiect TOPEX mult mai amplu care vizează popularizarea conceptului de NGN și transformarea lui într-o noțiune mult mai accesibilă.

TOPEX își propune prin acest proiect, ca un număr cât mai mare de companii românești să beneficieze de avantajele NGN.

Dintre subiectele care vor fi dezbătute: noțiuni de NGN, trecerea de la rețele clasice la NGN, IPTV & VoD pentru Triple Play, Servicii Interactive NGN
De asemenea, la sfârșitul prezentărilor vor fi sesiuni Q&A, prin intermediul cărora participanții vor putea primi răspunsuri la eventuale întrebări.

În panel, vor fi invitați reprezentanți din top managementul TOPEX și parteneri externi TOPEX: Sidsa, StreamWIDE.

Cei interesați să participe, sunt rugați să se inscrie până la data de 11 septembrie 2006, completând formularul disponibil pe site-ul TOPEX: http://www.topex.ro/ro/special_offers